به ما بپیوندید :

همشهری بچه ها: انیمیشن سه بعدی توربو

انیمیشن سه بعدی توربو
برو حلزون، برو!


میگویند اگر قدت کوتاه است نباید والیبالیست بشوی . اگر پا نداری باید آرزوی دونده شدن را فراموش کنی.
اگر...
اگر...

 

 


شما چه فکر می کنید؟یک حلزون باید دیوانه باشد که دلش بخواهد قهرمان سرعت شود؟
انیمیشن توربو، درباره ناتوانی ها و آرزوهاست.
اگر همیشه شنیده اید تو نمیتوانی ، تو برای اینکار ساخته نشده ای، حتما این انیمیشن را تماشا کنید، چون برای شما ساخته شده! یک حلزون کوچولو که در یک ساعت 5 متر هم جلو نمی رود، آرزو دارد قهرمان شود و تازه رونق کسب و کار همه ی مغازه دارهای محل هم به موفقیت همین حلزون دیوانه بستگی دارد! البته برادرش و یک عالمه حلزون عاقل دیگر سعی دارند عقل را به کله ی او بر گردانند تا دست از آرزوی محال قهرمانی سرعت بردارد. اما نمی شود که نمی شود. توربو آن قدر دنبال آرزویش می رود که بالاخره تنها حلزون شرکت کننده در مسابقه سرعت می شود. البته با حمایت دوستانی که باور دارند اگر تلاش کنی به هر چه که می خواهی می رسی.
انیمیشن توربو به خاطر گفت و گوهای با مزه و لحظه های خنده دار و لحظه های هیجان انگیز مسابقه و سرعت حسابی شمارا سرحال می آورد.
وقتی قهرمانی خوب نیست!
شاید چیزی که در این انیمیشن از نظر من و خیلی های دیگر نقطه ضعف فیلم بود، برنده شدن توربو بود! به نظر من لازم نیست پاداش تلاش هر کس حتما قهرمان شدن و برنده شدن باشد.خود این که یک حلزون آن قدر شجاع باشد که بتواند بر خلاف همه چیز، در مسابقه سرعت شرکت کند، آن قدر مهم، بزرگ و خوب هست که دیگر برنده شدنش اهمیت نداشته باشد. بچه ها ما میتوانیم برای آرزوهایمان بجنگیم و به آن نزدیک شویم. اما در زندگی واقعی همیشه هم قرار نیست برنده و قهرمان پایانی ما باشیم، باید یاد بگیریم که از خود تلاش کردن لذت ببریم، حالااگر برنده هم شدیم چه بهتر!


این یکی را از دست ندهید
شاید خلاقانه ترین نکته در توربو آن باشد که چشم ها به جای دست های حلزون کار می کنند، چشم ها دست می زنند، دوستشان را بغل می کنند و همه چیز جوری اتفاق می افتد که شما اصلا احساس غیرطبیعی بودن نمی کنید و جای خالی دست ها را احساس نمی کنید.
انیمیشن 3 بعدی توربو
محصول شرکت دریم ورکز آمریکا
کارگردان دیوید سورن
دوبله به فارسی: انجمن گویندگان جوان
مدیر دوبلاز:مهرداد رئیسی
مترجم :علی کاس زاده
گویندگان :مهرداد رئیسی ، آرزو آفری ،ثمین مظفری، کیوان عسگری، محمد هدایتی، محبوبه نریمیسا و وحید آذری

تصاویر بزرگتر نشریه در بخش گالری عکس ها Glory Wallpapers قابل مشاهده است.

 منبع: همشهری بچه‌های شماره 70 مرداد 93