به ما بپیوندید :

صداپیشه به خانواده نشریات کشور پیوست

اولین نشریه تخصصی دوبله از شنبه ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۰ بر پیشخوان روزنامه فروشی ها می نشیند. صدا پیشه عنوان مجله ای تخصصیsedapishe است که رویکرد اصلی آن گویندگی است. اعلام این خبر برای علاقه مندان و هنرجویان اخبار و تحولات دوبله ایران، بسیار خوشحال کننده است.

 

 

سردبیری نشریه بر عهده مسعود نجفی است. نجفی تجربه سال ها کار در خبرگزاری های کشور در مقام خبرنگار و دبیر سرویس را داراست.

 


 

تهران / واحد مرکزی خبر / علمی و فرهنگی1390/12/23
ماهنامه تخصصی گویندگی با عنوان  صدا پیشه، فروردین سال1391چاپ و توزیع می شود.
سردبیر ماهنامه صدا پیشه در مصاحبه با خبرنگار ما، افزود: از سال 1385 فعالیت مطبوعاتی در حوزه گویندگی در شمارگان محدود برای حوزه های سینمایی آغاز شد و پس از تجربه اندوزی و کسب بازخورد مناسب مخاطبان، برنامه ریزی برای کسب مجوز چاپ سراسری این نشریه آغاز شد‌.
نجفی اضافه کرد: با موافقت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و آماده سازی امکانات نرم افزاری و سخت افزاری لازم، مقدمات چاپ نخستین شماره ماهنامه صدا پیشه فراهم شده است.
وی افزود: عموم مردم و به ویژه جوانان علاقه فراوانی به حرفه گویندگی و اخبار و اطلاعات این حوزه دارند و تلاش این است که در ماهنامه صدا پیشه امکان ارتباط نزدیک تر علاقه مندان و فعالان این بخش را فراهم کنیم.
دبیر ماهنامه صدا پیشه گفت: اطلاعات و اخبار مربوط به دوبله آثار سینمایی و تلویزیونی و آشنایی با گویندگان این آثار از جمله بخش های محوری این ماهنامه است.
وی افزود: بررسی فعالیت های بین المللی دوبله در سینمای جهان و معرفی آخرین فناوری های این حــــوزه از دیگر بخش های این ماهنامه است.
آقای نجفی گفت: برای پاسخ گویی به پرسش های علاقه مندان در هر شماره به بررسی و معرفی یکی از بخش های هنر دوبله پرداخته می شود.
وی افزود: تاریخ نگاری دوبله در ایران و جهان، معرفی گویندگان صاحب سبک در سینمای جهان و ایران و نگاهی به صداهای ماندگار دوبله از دیگر بخش های ماهنامه صدا پیشه است که پس از تعطیلات نوروزی در پیشخوان روزنــامه فروشی ها قرار خواهد گرفت.

seda66